IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałami dla dziesięciu województw
IMGW wydał ostrzeżenia dla dziesięciu województw. Temperatura sięgnie tam nawet 33 stopni Celsjusza.
Alerty II stopnia dotyczą województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.
Temperatura w tych regionach kraju wyniesie od 30 do 33 st. C, a temperatura minimalna w nocy od 16 do 20 st. C. Alerty obowiązują do czwartku do godz. 10. „Według prognoz temperatura przekraczająca 30°C może utrzymywać się co najmniej do poniedziałku, dlatego ostrzeżenia będą kontynuowane, a ich stopień może zostać podwyższony" – ostrzega Instytut.
Jednocześnie eksperci z IMGW radzą też, by pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, unikaniu długotrwałego przebywania na słońcu oraz ograniczaniu aktywności fizycznej w najgorętszej części dnia.
Ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.