Archiwalny
21.06.2026
21:09
Legia Warszawa obroniła tytuł koszykarskiego mistrza Polski
Koszykarze Legii Warszawa obronili tytuł mistrza Polski. W siódmym meczu finału play off pokonali u siebie Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 i wygrali rywalizację 4-3. Po swój dziewiąty złoty medal w historii sięgnęli w roku 110-lecia klubu.
Po raz pierwszy od 2019 roku mistrz pozostał na tronie na kolejny sezon. Wcześniej legioniści zdobywali tytuły w 1956, 1957, 1960, 1961, 1963, 1966, 1969 i 2025 roku.
Legia Warszawa - Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 (17:19, 29:19, 20:23, 12:9)
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-3 dla Legii.
Źródło: PAP