Media: Katar wznowi pełną produkcję LNG w ciągu kilku tygodni

Premier Kataru szejk Mohammed bin Abdulrahman al-Thani powiedział, że kraj wznowi produkcję skroplonego gazu ziemnego „w ciągu kilku tygodni” – powiedział w rozmowie z „Financial Times”.

Największa państwowa spółka – QatarEnergy – zawiesiła wydobycie tuż po tym, jak USA i Izrael zaatakowały Iran pod koniec lutego.

Katar należy do grona państw posiadających największe zasoby naturalne skroplonego gazu ziemnego. Krajowe firmy odpowiadają za ok. 20 proc. światowego handlu tym surowcem.